טיפים להתמודדות עם אוטופיק דרמטיטיס


סובלת מעור רגיש במיוחד? אל דאגה, את ממש לא לבד! אוטופיק דרמטיטיס- בעיית עור שכיחה, המועברת בתורשה ומשפיעה על אחוז גדול מהאוכלוסייה. מדובר באלרגיה ורגישות יתר בעור המתבטאת בעור יבש, אדמומי, נפוח ומאוד מגרד. מה הם הטריגרים המביאים להופעת הסימפטומים המעיקים ואיך מתמודדים? אספנו עבורך את כל הטיפים המנצחים.
לאוטופיק דרמטיסיס גורמים רבים. לרב מדובר בגורמים סביבתיים כמו לחות נמוכה, אלרגיות עונתיות ושימוש בסבונים קשיחים המייבשים את העור, אשר בשילוב של גורמים גנטיים מסוימים, משמשים כטריגרים המזרזים את הופעת היובש, האדמומיות והגרדת- בפנים, בצוואר, בפרקי הידיים, בחלק האחורי של הברכיים ובקפלי הידיים. נוסף על כך, גורמים רגשיים כמו לחץ ומתח עשויים להחמיר את המצב.

איך תנצחי את האדמומיות והגרדת?
  1. הימנעי ממגע בבגדים ומוצרים העשויים מבדים סינתטיים המגרים את עורך כמו אקרילן, פליז או פוליאסטר.
  2. הסבון בו את משתמשת מכיל דטרגנטים המייבשים את עורך? החליפי אותו והשתמשי בסבון נוזלי עם לחות גבוהה יותר.
  3. הימנעי משימוש בתכשירי קוסמטיקה ובבשמים העשויים לגרות את עורך. השתמשי תמיד בתכשירים היפואלרגניים המתאימים לעור רגיש.
  4. שמרי על שגרת טיפוח קבועה עם סבון אחד ושני תכשירי קוסמטיקה נוספים המתאימים לעורך. שימוש במספר רב של סבונים ותכשירי קוסמטיקה עשוי לגרות את העור ולגרום לנזקים נוספים.
  5. הימנעי ממגע עם כלור ושמנים מסיסים.
  6. שמרי על ערנות בכל הנוגע למזון שאת צורכת והקפידי על תזונה שתעשה לך טוב. נהלי יומן ועקבי אחר תגובות הגוף שלך למאכלים השונים. חלק מהמזונות עשויים לפעול כטריגרים להופעת הפריחה והגרדת. ניסוי קטן לאורך שבועיים יספיק עבור כל סוג של מאכל.
  7. הימנעי משהות במקומות עם אבקני פרחים, חול, אבק ועובש.
  8. השתדלי להכניס לשגרה היום יומית דברים קטנים שמרגיעים אותך כדי להפחית את הלחץ.
  9. הימנעי ממגע בבעלי חיים. הפרווה / הקשקשים עשויים להעביר אלרגנים רבים לעורך.
  10. מיד לאחר המקלחת, עוד לפני שאת מייבשת את עצמך במגבת, מרחי קרם לחות משקם, שימנע את אידוי המים מהגוף ויווסת את רמת הלחות בעורך.
אנחנו ממליצים על תחליב הגוף המדהים Body Lotion מבית Frei Öl תחליב גוף מרגיע ומפנק, שיעשיר את עורך בלחות ויעניק לעורך תחושה נפלאה של רכות ממכרת כמשי. למידע נוסף ומחירים חסרי תקדים היכנסי