צלוליטיס - הפחתה, טיפול ומניעה

הוא הגיע בלי שום הודעה מראש, בלי התראה ובשיא חוצפתו התיישב לו בחלק האחורי של הירך בדיוק מתחת לישבן.
בהמשך כמו היו לו חיים משלו התפשט לירכיים, לישבן, לבטן ולחלק הקדמי של הירך.

אז החלטתי להפסיק ללבוש מכנסיים קצרים בקיץ, שמלות בלי גרביון מתוח שיסתיר את הפגע; שלא לדבר על בגד ים. הצלולטיס.

אז מהו בעצם הצלוליטיס ואיך אפשר להימנע ממנו או לפחות לשפר מצב קיים?

למרות שאין בכך נחמה, נתונים סטטיסטיים מראים כי לכ-90% מהנשים יש צורה כזו או אחרת של צלוליטיס המונח באזורים שונים בגוף. מקרם העור נראה גבשושי, עם בקעות או גומות וגבעות של שומן דחוסות, קצת כמו קליפה של פומלה.
אם את חוששת שיש לך צלוליטיס הנה כמה מאפיינים עיקריים של הצלולטיס שיעזור לך לזהות את התופעה:
  1. אם עורך רפוי באזורים מסוימים אך בצביטה או בעמידה ניתן לראות את גושי השומן הדחוס לכדי כדורים קטנים או גדולים תחת העור.
  2. אם בעורך יש אזורים נרחבים של עודף בנוזלים, אם לעורך מראה של פומלה או שיש בו גומות גדולות או בורות קטנים והמגע בעור קשיח מאוד.
  3. אם לעורך מקרם של קוטג' עם המון גבשושיות קטנות
  4. ריבוי גושים גדולים תחת העור וכאב בעת מגע עמוק

למה זה קורה לנו?

נראה כי אין תשובות חד משמעיות במחקרים השונים, ועם זאת התופעה נרחבת מאוד ומהווה בעיה אסתטית ולעיתים אף בעיה רפואית בריאותית. שכן זרימת הדם באזורים אלו לקויה בשל התאים הקשיחים הגדולים עמוסי השומן.
במצב נורמלי גופנו יודע לסלק את עודפי השומן מתוכו ולפרק את הצלוליט. אבל כאשר ישנה התעבות של תאי השומן כלי הדם באותו אזור נחסמים ואותה האטה במחזור הדם באזורי הצלוליטיס מפחיתה גם את היכולת של הגוף בחילוף חומרים ולכן אותה פסולת נשארת באזורי הדרמיס וההיפודרמיס שלנו כגבשושיות שומן ונוזלים.
נראה כי היווצרות הצלוליט נובעת בעיקר מסיבות גנטיות, הרגלי אכילה שאינם מתאימים לאורח החיים, אורח חיים יושבני, מעט מאוד פעילות גופנית, חוסר בנוזלים לאורך תקופה אורכה, השפעות הורמונליות, דיאטות מרובות.

קצת אופטימיות- יש מה לעשות

לפני הכל תזונה- עם תזונה מאוזנת ושתייה מספרת של מים ניתן להפחית את הבעיה, אך לא להעלים אותה לחלוטין.
טיפולים אסתטיים- כיום ישנו מגוון רחב מאוד של טיפולים אסתטיים המשפרים משמעותית את מצב הצלוליטיס ומסייעים במיצוק העור פירוק תאי השומן ושיפור במראה העור משמעותית. ביניהם למשל: עיסוי לימפתי, טיפולי וואקום, טיפולי אולטרסאונד, טיפולי לייזר, טיפולים בגלי רדיו, מזותרפיה ועוד. חלק מהטיפולים יעילים יותר מהאחרים, אך בשילוב עם ספורט ושינוי תזונה מתאים אפשר להגיע לתוצאות מרשימות.
כדי לשפר את מקרם העור וכן לסייע לאחד או כמה מהתהליכים שכתבנו עליהם כאן לשיפור במצב הצלוליטיס ניתן גם לעשות שימוש בשמנים מיוחדים המתאימים במיוחד לריכוך הצלוליט ולמיצוק העור. את כל הפרטים על שמן למיצוק העור של frei öl® »